içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Burak Altıparmak'tan flaş açıklama

Burak Altıparmak sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Bursaspor'a veda etti.

Burak Altıparmak'tan flaş açıklama

BURSADA HABER 16

 

Burak Altıparmak: Bursaspor taraftarına küfür etmedim

 

Burak Altıparmak'tan flaş açıklama

 

Bursaspor'da tartışılan isimlerinde başında gelen Burak Altıparmak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yeşil-beyazlılara veda etti.

İşte Altıparmak'ın o açıklaması:

Değerli Bursaspor Camiası,

Üç sezon boyunca iyi ve kötü günlerimiz oldu ama formasını giydiğim bu şanlı takım için çalışmaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim.

Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Ankaragücü müsabakasından sonra bir sabah tesise çağnldim ve kadro dışı bırakıldığımı öğrendim. Şaşkınlıkla gerekçesini sordum ancak cevap alamadım ve kadro dışı bırakıldım. Yönetim tarafından sözleşmemin feshedildiğini bile okudum. Yaşananları anlatıp iki satır yazmak çok zor değildi ama bunu istemedim. Her geçen gün başka bir sorun ile boğuşan Bursaspor'a ve camiasına olan saygımdan tek bir kelime etmedim, sustum. Takıma geri çağrıldim, tereddüt bile etmeden formami giydim ve mücadele etmeye devam ettim

 

Yeni yönetim gelene kadar 7-8 ay boyunca bir tam maaş bile alamadık. Maaş dışında onlarca yönetimsel ve idari sorun ile uğraştık. İlk haftadan hocasız kaldik, sezon boyunca beş kere hoca değiştirdik. Yaşanılan her soruna rağmen insanlara karşı sustuk, başımızı eğdik ve camiaya olan saygımızdan işimizi yapmaya devam ettik.

Tüm sezon boyunca elimizden geleni denedik ama başaramadık. Bu başarısızlığın tüm ve tek sorumlusu futbolcularsa bu sorumluluğu takım kaptanı olarak üzerime aliyor ve geçtiğimiz sezon yaşanılan başarısızlık için büyük Bursaspor camiasının her bir ferdiden tek tek özür diliyorum.

Hepimiz üzüldük, hepimizin canı yandı. Her tepkiyi, her söylenileni anlayışla karşılıyorum. Hiçbirimiz böyle olsun istemedik. Bandırmaspor maçı sonrası güvenlik endişesiyle takım otobüsünden kaptan olarak ilk inmek için kapıya hareketlendim. İçerideki gerginlik ile kendimi otobüsten dışarıya söylenerek attiğim sirada tanımadığım bir şahıs "kendisine tek bir söz söylememişken, kendisine tek bir küfür ve hakaret etmemişken" fevri bir şekilde boynuma yapışarak bana saldırmaya başladı ve "saldirisini kutsallarıma benim canım olan aileme küfür ederek sözlü bir şekilde devam ettirdi." Ben bugüne kadar yaşanan her türlü olay karşısında hiçbir kimseye ve hiçbir taraftara küfür etmedim, etmem ve de ettirmem! Altini israrla çiziyor ve tekrar ediyorum. Ben "Bursaspor taraftarına" asla küfür etmedim! Bursaspor tribünlerinin önde gelenleri de benim bu camiaya ve taraftanına olan saygimi bizzat biliyorlar. Taraftarlar otobüsün ön tarafındalardi, onlara küfür etmiş olsam onlara bakarak ve onlara dönerek konuşurdum. Ben de bir insanim ve benim de bir ailem, benim de değerlerim var. Bu konu hakkında tek özrü Bursaspor kaptanlik makamındayken ağzımdan çıkan sözler için dilerim.

 

Uç sezon boyunca birlikte çalıştığım tüm hocalarıma, kulübün çok değerli emekçilerine ve geldiğim ilk günden itibaren tüm samimiyetleriyle beni benimseyen ve bana sevgisini gösteren Büyük Bursaspor taraftarının her bir ferdine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Evim bildiğim Bursa şehrinin, ailem bildiğim Bursaspor camiasinin ve kıymetli Büyük Bursaspor taraftannin yeri bende her zaman ayri ve her zaman çok özel olacaktır.

Varsa hakkim, helal olsun.

 

Tarih: 22-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum