içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bursaspor’u bekleyen büyük tehlike

Transfer tahtası kapalı olan yeşil beyazlı kulüp, altyapıda da önemli bir sorunla karşı karşıya… Şehre seslenen Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, ‘Bizim bir şekilde bu tahtayı açmamız gerekiyor; ama bugün ama yarın… Çünkü alttan bile oyuncu getiremeyeceğiz’ dedi.

Bursaspor’u bekleyen büyük tehlike

BURSADA HABER 16

 

Yeni sezonda TFF 2. Lig’de mücadele edecek Bursaspor’u gelecek adına çok büyük bir tehlike bekliyor. Transfer tahtası kapalı olan ve tahtayı açmak için 185 milyon liraya ihtiyaç duyan yeşil beyazlı kulübün önünde, futbolcu adaylarının ilk lisansı olarak bilinen ve ‘filiz lisans’ olarak adlandırılan lisansların bile çıkarılamama durumu söz konusu…

BURSA’YA ÇAĞRI YAPTI

Konuyla ilgili Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin acı gerçeği kamuoyuyla paylaştı. Gelecekte Bursaspor adına daha kötü durumların yaşanmaması adına tüm Bursa’ya çağrı yapan Ertekin, bir şekilde transfer tahtasının açılması gerektiğini, aksi taktirde 10 yaşındaki bir çocuğa bile lisans çıkaramayacaklarını söylerken herkesi taşın altına elini koymaya davet etti.

 

10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BİLE…

Bu işin üstesinden birlik olunarak gelinebileceğini aktaran deneyimli isim, ‘Bizim bir şekilde bu tahtayı açmamız gerekiyor; ama bugün ama yarın… Çünkü alttan oyuncu getiremeyeceğiz. Bu bugün için değil. 5-7 yıl sonra bu bizim için büyük bir yıkım olacak. Buradan bütün Bursa’ya sesleniyorum. Eğer Bursaspor’u 5 yıl sonra daha kötü durumda görmek istemiyorsan, daha yukarıda görmek istiyorsan mutlaka maddi desteğe ihtiyacımız var. Gün, bugün. Birlikte yapabileceğimiz bir iş. Maddi desteklere devam, yoksa şu anda 10 yaşındaki çocuğa bile lisans çıkaramıyoruz. Buradan kurtulmak bizim elimizde’ diye konuştu.

“Altyapı için girişimlerde bulunuyoruz”

Başkan Banaz, ‘Bu gündem zaten vardı. Hamit Altıntop ile de bu konuyla ilgili görüştük’ dedi.

Bursaspor’un 2. Lig’e düşmesiyle altyapıda Elit liglerde mücadele eden takımları da Bölgesel Gelişim Ligleri’nde mücadele etmek zorunda kalacak. Bu konuyla ilgili Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın TFF Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma Türkiye çapında büyük ses getirmişti. Özkan yaptığı konuşmada, ‘A Takımla altyapısının ne ilişkisi var. Bursalı çocuklara yazık etmeyelim. Yalvarıyorum sizlere. Bu benim başıma gelseydi Riva’da çadır kurardım. Benim A Takımım kötü diye neden benim çocuklarım cezalandırılıyor. Geçen 14 sezonun üst düzey başarıları hatırına Bursaspor’u Elit Liglerden ayırmayalım” ifadelerini kullanmıştı.

HAMİT ALTINTOP’LA GÖRÜŞTÜK

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, gerekli girişimleri daha önceden yaptıklarını hatırlattı. TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop’la konuyu görüştüklerini belirten başkan Banaz, ‘Altyapı için girişimlerde bulunuyoruz. Destek talebinde çok daha önce de bulunmuştuk. Elit liglerde finallerde mücadele eden U14 ve U15 takımlarımıza 2 kupayı getirin de TFF’ye götürelim dedik. Bu gündem zaten vardı. Hamit Altıntop ile bu konuyla ilgili görüştük. Altınordu Başkanı tarafından takdir edilmek bizi mutlu etti. Tekrar haziruna hatırlatma oldu. Rakip tarafından yapılan bu durum daha pozitif bir hava estirdi’ dedi.

Tarih: 19-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum