içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ERBAŞA SANATÇILARDAN'DA TEPKİ VAR

Ünlü sinemacı Şahan Gökbakar ve müzisyen kardeşler Gökhan-Hakan Özoğuz, Ayasofya ile ilgili dikkat çeken çarpıcı paylaşımlarda bulundular.

ERBAŞA SANATÇILARDAN'DA TEPKİ VAR

BURSADA HABER 16

HABER/BURSA HALKTV.

Athena Gökhan: ‘Atatürk olmasaydı Ayasofya’yı rüyanızda görürdünüz’

İSTANBUL - Gökhan Özoğuz’un, "Atatürk olmasaydı Ayasofya'yı rüyanızda görürdünüz", Şahan Gökbakar’ın "Atatürk, 1919'da Samsun'a doğru yola çıkmasaydı bugün Ayasofya'da ezan sesi duymak ve namaz kılmak hayal bile edilemezdi." dedikleri paylaşımlarına destek büyük oldu

Athena Gökhan, “Son dönem yanlış insanların ağzında anlamı kaybolduğu için, vatan hainliği nasıl olur bir kere daha tanımlayalım. O açılışta güya Atatürk’e iftiralarla, uydurma vakfe söylentisiyle lanet edenler, Atatürk olmasaydı Ayasofya’yı rüyanızda görürdünüz” dedi

Şahan Gökbakar’da farklı fotoğraflar paylaşarak, öyle bir mesaj paylaştı ki, okuyanların tüyleri diken diken oldu :

“İşte 1919 yılından 1923 yılına kadar Osmanlı’nın, vatanımızın hali. Osmanlıların imzalamak zorunda kaldığı Sevr Antlaşması’nın haritası. İyi bakın bu haritaya. Bakın Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği ve namaz kıldığı Ayasofya’nın bulunduğu İstanbul’da hangi bayraklar var? İngiliz ve Fransız! Emperyalist devletlerce işgal edilmiş, paylaşılmış ve yüz binlerce insanı katledilmiş durumdayız….

İşte 97 yıl önce tam da bugün 24 Temmuz 1923… Lozan Anlaşması imzalanmış ve askeri zaferlerin ardından bir de siyasi bir zafer kazanılmış oldu.

 

Kaynak: Bekman.Tv

 

Tarih: 25-07-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum