içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

SUSUZLUK KADERİMİZ' Mİ?

“Su’suzluk kaderimiz mi?” bu sözler DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin’e ait. 85 bin nüfusa dayanan Yenişehir’in sorunlarından biri olan susuzluk noktasında BUSKİ ve Büyükşehir’i göreve davet eden Başkan Eyüp Şahin; “İlçemizin 62 mahalle ve köyünde su problemi devam ediyor” dedi.

SUSUZLUK KADERİMİZ' Mİ?

BURSADA HABER 16

Yenişehir’in Su Probleminin Tek Çaresi Zamanında Yapılacak Olan Yatırımlardır”

“Su’suzluk kaderimiz mi?” bu sözler DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin’e ait. 85 bin nüfusa dayanan Yenişehir’in sorunlarından biri olan susuzluk noktasında BUSKİ ve Büyükşehir’i göreve davet eden Başkan Eyüp Şahin; “İlçemizin 62 mahalle ve köyünde su problemi devam ediyor” dedi. DSP Bursa’nın “İhtiyacı Olan Öğrencileri Yararına İnternet Kampanyası” için açmış olduğu stanta DSP İznik İlçe Başkanı Orhan Sevim ile birlikte gelen Başakn Eyüp Şahin; “İlçemizin 12 köyünde su meselesi kronik olarak devam ediyor. Akan su yeterli değil yada hiç akmıyor. Bu yüzden yetkililerin su problemini en kısa zamanda halletmesini istiyoruz. Tarlalarımıza ise geçenlerde bir ilçe başkanımızında basına aktardığı gibi fosiptik suları akıtılıyor. Temiz ve sağlıklı suları içmek Yenişehirlilerinde hakkı. İlçede planlanan 2 baraj projesinin bitirilerek en kısa zamanda faaliyete geçirlmesini bekliyoruz. Bu sayede bizde hakkımız olan temiz suya kavuşacağız.” Dedi.

“İznik Gölü Hızla Debisi Çekiliyor, Sebebi Bulunmalı”

DSP İznik İlçe Başkanı Orhan Sevim ise yaptığı açıklamada; “Adımızı taşıyan İznik Gölü var. Göl bu yıl 30-32 metre geçmiş yıllarda olmadığı gibi çekildi. BUSKİ ve DSİ’nin gölün çekilmesi ile ilgili yapmış olduğu bir çalışma var. Yapılan bu çalışmaları kamuoyu ile ilgili devlet kuruluşlarının paylaşmasını bekliyoruz. İznik Gölünü besleyen derelerin bu yıl her nedense su debilerinin düştüğünü gözlemlemekteyiz. Gözlün çekilmesinin nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünsekte asıl sebebi BUSKİ ve DSİ’nin bulduğunu düşünmekteyiz. Eğer göl sürekli su kaybederse kuruyacaktır. Geçmişte tarlaların sulanmasında göl suları kullanılsada bu çekilme olayı 4-5 metreyi geçmiyor, 40-45 gün sonra tekrar aynı seviyesine geliyordu. Bu konuda endişeliyiz.” Dedi.

“Sayın Aktaş Bursa’ya Olan Sorumluluklarını Yerine Getirecektir.”

DSP Bursa İl Başdanışmanı İsmail Kutlu Kaya’da; “İki İlçe Başkanımızıda dinledik. Bursa’nın genelinde su problemi olduğunu söyleyebilirim. Ancak; Yenişehir ve İznik birbirine sınır komşusu olan ve Osmanlı’ya başkentlik yapmış iki şehir. Bu tarihi miras ve sorumluluk nedeni ile BUSKİ ve DSİ’nin üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. 3 milyonluk kenti yöneten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Alinur Aktaş’ın iki ilçemizin yaşadığı sorunlar ile ilgileneceği inancımız tamdır.” Dedi.

Tarih: 17-10-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum