içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

BOZBEY İN A TAKIMI TASFİYE OLDU

Nilüfer Belediyesi’ni 20 yıl yönettikten sonra CHP Genel Merkezi’nin dayatmasıyla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve kaybeden Mustafa Bozbey’in Nilüfer’deki A Takımı tamamen tasfiye oldu. Son olarak Nilüfer Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç da görevden alındı.

CHP Nilüfer’de Bozbey döneminden başkan yardımcısı olarak görev yapan Turgay Erdem’le seçime gitti. Görüntüde Bozbey, en yakın adamı olarak bilinen Turgay Erdem’e yerine bırakmıştı.

Ancak seçimlerin ardından işin rengi değişti. Erdem, Bozbey döneminde oldukça yıpranan ancak Bozbey’in A Takımı’nda yer alan isimleri birer birer tasfiye etti.

Erdem, öyle iradesini Bozbey’e kullandırmayacağını ve Nilüfer’i kendisinin yöneteceğini de bir anlamda kamuoyuna gösterdi.

Seçimin hemen ardından Bozbey döneminin prensi ve başkan yardımcısı olan Yalçın Işıkyıldız’la yollar ayrıldı. Işıkyıldız’ın Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev yapan eşi de işten çıkarıldı.

Daha sonra Bozbey’in yardımcılarından Bukle Erman’la yollar ayrıldı.  Üst üste yapılan görevden alınmalarda Bozbey’in Basın Danışmanı olan Hande Koç da kervana katılarak görevden alındı ve yerine Hülya Güven getirildi.

Bu süreçte Turgay Erdem BUSKİ’den Âdem Vural’ı transfer ederek başkan yardımcısı yaptı. Erdem, belediyede kendi istediği isimleri göreve getirerek yönetimi tam olarak eline aldı.

Son olarak da geçen yıl Uğur Dündar Krizi ile gündeme gelen Nilüfer Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, Turgay Erdem tarafından görevden alındı.

Hatırlanacağı gibi geçen yıl Plaza 16’da Uğur Dündar’ın yapacağı televizyon programı geç bildirim nedeniyle salon sağlanamadığı için iptal olmuş, Güney Özkılınç’ın salon için gereken bilgiye ilgili kuruluşa geç verdiği ortaya çıkmıştı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç aslında daha önce alınacaktı. Ancak Bozbey-Erdem arasında savaş var görüntüsü oluşturmamak için bir süre beklendi. Ancak dün artık buraya kadar denildi kendisine.

Böylece Turgay Erdem Bozbey’in ekibini tamamen tasfiye etmiş oldu. Her ne kadar kamuoyuna sıcak mesajlar verseler de ikilinin arasının iyi olmadığı dilden dile dolanıyor.

Özellikle CHP’deki iktidar savaşında Turgay Erdem’in tarafsız kalması, buna karşın Bozbey’in büyük mücadele içindeyken en azından Erdem’in desteğini görememesi de bu ayrı düşüşün göstergelerinden biri olarak gözler önünde duruyor.

Üst kadro tamam bakalım Erdem alt kadrolarda da değişime gidecek mi?

 

KAYNAK/  Alpaslan YILDIZ

Bu yazı 4333 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum