içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

CHP de NELER OLUYOR

Günlerdir yazdıklarımı Gazeteci Mehmet Ali Yılmaz çok güzel özetlemiş.... İlçe binalarında alkol alan bazı ilçe başkanları ve yandaşları karşı mahaleden nasıl oy alacaklar... Düşün artık CHP'nin yakasından... İşte o yazı; Niye herkesin gözü Nilüfer’de?

Çünkü parti orada iktidarda!

İlçe başkanı ya da yönetici olmak demek, ileride meclis üyesi hatta, belediye başkan yardımcısı, hatta ve hatta belki de belediye başkan adayı olma ihtimalini çantaya koymak demek.

Belediye yönetimi üzerinde etkili olmak, ileride bazı insanların siyasi kaderiyle ilgili tasarrufta bulunabilme gücüne sahip olmak demek.

İşte onun için de Kasım ayında başlayacak delege seçimleri arifesinde parti içinde çeşitli gruplar gıpraşmaya, kendi aralarında ön sevişme işlemine başladılar bile...

Başını Erol Gülmez, Uğur Korkmaz, eski ilçe başkanı Özgür Şahin gibi isimlerin çektiği ilk grup, Özgür Şahin’in listesinden bir-iki kere yönetime aday olan “Kaybedenler Kulübü” üyelerinden Murat Halil Öztürk’ü ilçe başkanı, Erol Gülmez’i de İl Başkanı yapmak istiyor.

Murat Halil Öztürk’ün işi nedeniyle her ayın en az 20 gününü şehir dışında geçirdiği, CHP Örgütünün de DSP’den gelen Erol Gülmez’e hiç ısınıp sevemediği gelen bilgiler arasında.

Şimdiki Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Erol Gülmez’in, Pelin Çırpan’dan bile daha profesyonel bir parti karıştırıcı mikser olduğunu anladı ama geç kaldı!

Akkuş’sa genel merkezin gözünde “çizik zeytin”.

Artık İl Başkanı olmak isteyen Osmangazi Eski İlçe Başkanı İsmet Karaca bu grupla flört halinde, iyi sevişiyorlar.

Nilüfer’de iddialı olan bir diğer grupsa “Kaybedenler Kulübü” üyelerinden ilçe eski başkanı Mehmet Turan Tansal, müzmin aday adayı Fırat Yılmaz ve Fahri Ünal gibi isimlerin yer aldığı “Azimle S.çan Duvarı Delermiş Grubu”!..

Seçim öncesinde üyeleri “Önseçim yapılsın” diye fişfirikleyen Mehmet Turan Tansal “belki belediye başkan yardımcısı da olurum” umuduyla meclis üyeliği için sessizce dosya vermiş ancak, eski başkan Mustafa Bozbey ve Nilüfer’in yeni seçilen Belediye Başkanı Turgay Erdem’den veto yemişti.

Yüze gülmesine rağmen tam bir “karga kini” besliyor Tansal anlaşıldığı kadarıyla!

Turgay Erdem aleyhine basında çıkan haberlerin bu grubun içinden sızdırıldığı dillendiriliyor partide!

Tansal, Fırat Yılmaz için paçaları sıvamış vaziyette.

Eski İl ve Nilüfer İlçe Başkanı Metin Çelik ve yörenin etkin siyasetçilerinden Şemsi Oğuz’un desteğini almak için görüşmeler yapıyormuş duyduğuma göre ancak, bu iki ismin de Fırat Yılmaz’a pek sıcak bakmadıklarını duyuyorum.

Fakat hala Mudanya’ya doğru dürüst bir hayrı bulunmayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Fıratçıymış işittiğime göre.

Asıl niyeti İl Başkanı seçilmek olan Osmangazi İlçe Eski Başkanı İsmet Karaca bu grupla da çok sevişiyomuş.

Siyasi ikbali uğruna ne istiyorlarsa vermeye hazırmış Karaca.

İsmet’i Hayri de istiyomuş, İsmet de Hayri’den istiyomuş destek.

Bence Mehmet Turan Tansal ucundan acık gösterir ama vermez İsmet’e.

Osmangazi İlçeyi darmadağın eden, sırf yandaşı diye eğitimsiz, cahil insanları belediye meclisine sokan, hayatta en iyi bildiği iş bira fıçısının başında sifon çekmek olan İsmet Karaca’dan İl Başkanı olarak bu partiye hayır gelir mi hiç?

Aslında Nilüfer İlçeye talip on numara beş yıldız genç, efendi, ağırlığı olan, eğitimli bir talip daha var.

O da Keles’ten Cak Cak Kadir’in kızı Muzaffer’in oğlan, Maden Mühendisi Erman Aydıngün.

Kimi CHP’lilere göre küçük iki kusuru var Erman’ın:

İçki içmiyor ve Cuma namazlarına gidiyor!

Ve sırf bu nedenle her iki grup tarafından da dışlanıyor Erman Aydıngün.

Durun bakalım daha neler yaparlar, “Bu çocuk geçmişte Refah Partisi’nden aday oldu” diye sahte Facebook hesapları açmazlarsa eğer, ben de bir şey bilmiyorum!

Kaliteli, ahlaklı, erdem sahibi insanları öğütmeyi sürdürüyor CHP.

İşte onun için de bir baltaya sap olamıyor yıllardır.

Bu yazı 4671 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum